رئیس همایش:

 دکتر محمد علی برخورداری

 

ریاست محترم
دانشگاه علم و صنعت ایران

دبیر همایش:

دکتر سید حسن هاشم آبادی

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی شیمی

دانشگاه علم و صنعت ایران

پیام دبیر همایش

بی شک اندازه گیری یکی از مهمترین مباحث در مهندسی است که امروزه اهمیت ویژه ای در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پیدا کرده است. برای کنترل بهینه فرآیندها و همچنین فروش نفت، گاز و فرآورده های نفتی لازم است تا اندازه گیری های دقیقی روی جریان سیال انجام گیرد. کشورمان با دارا بودن منابع غنی نفت و گاز در سطح جهان به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار در تعیین معادلات جهانی عرضه و تقاضای این محصولات با ارزش است. لذا لازم است تا مباحث مربوط به اندازه گیری و کالیبراسیون در کشور به خوبی مورد بررسی قرار گیرند و فناوری های روز دنیا شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد. البته باید این واقعیت را پذیرفت که موضوع اندازه گیری و کالیبراسیون علی رغم اهمیت آن متاسفانه آن طور که بایسته است به صورت تخصصی مورد توجه قرار نگرفته است.

سومین همایش ملی اندازه‌گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب نگاهی ویژه و تخصصی هم به لحاظ فنی و آموزشی و هم به لحاظ پژوهشی به این مقوله دارد. در این همایش سعی شده تا تمام افراد و شرکت های مرتبط و تاثیرگذار در این مقوله حضور داشته باشند. در این همایش علاوه بر سخنرانی های کلیدی و نشست های تخصصی، بخش های دیگری از جمله نمایشگاه تخصصی برای معرفی توانمندی ها و امکانات شرکت ها و بخش های مختلف در زمینه اندازه گیری و تجهیزات اندازه گیری، ارائه مقالات پژوهشی در حیطه محورهای همایش و تقدیر از برگزیدگان و پیشگامان این حوزه برنامه ریزی شده است. این همایش که بزرگترین گردهمایی مدیران، مسئولان و افراد مرتبط در حوزه اندازه گیری و تجهیزات اندازه گیری در کشور و همچنین در منطقه می باشد، اهدافی نظیر هم اندیشی و تبادل تجربیات، آموزش و آگاهی افراد مرتبط، تعامل نزدیک افراد، شرکت ها و سازمان های ذیربط و آشنایی با مشکلات موجود در این حوزه و بحث روی راهکارهای ممکن برای رفع آنها و همچنین افق فناوری های نوین اندازه گیری را در نظر دارد.

معتقدیم این همایش سرآغازی است که پایان آن، رفع بخش قابل توجهی از مشکلات کشور در این زمینه تخصصی خواهد بود که اهمیت اقتصادی آن بر هیچ کس پوشیده نیست. لذا جهت ارتقاء سطح علمی این همایش از همه علاقه مندان به موضوع به خصوص افراد با تجربه در صنعت، اساتید و محققین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی درخواست دارم تا با نقطه نظرات ارزشمندشان، ایراد سخنرانی و ارائه مقاله یاریگر ما در این راه باشند.

به امید دیدار شما در این همایش، 17 و 18 آذرماه 1395 دانشگاه علم و صنعت ایران

سید حسن هاشم آبادی

دبیر همایش