روز شمار همایش
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

اخبار همایش:


برنامه زمان بندی سخنرانی های چهارمین همایش و نمایشگاه اندازه گیری جریان سیالات سخنرانی جناب آقای مهندس تربتی مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران در مراسم افتتاحیه چهارمین همایش و نمایشگاه اندازه گیری جریان سیالات-27 و 28 آذرماه 98کارگاه آموزشی (1)

به اطلاع می رساند دوره آموزشی با عنوان “تنظیم پره ها و فیلر گیری PD میترهای اسمیت وساتام وایزویل و عیب یابی آنها” همزمان با چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات برگزار خواهد شد. جزئیات بیشتر:کارگاه آموزشی (2)

به اطلاع می رساند دوره آموزشی با عنوان “روش های اندازه گیری جریان سیالات، گازها و نحوه انتخاب انها در صنایع نفت و گاز و پخش و پالایش و پتروشیمی و صنایع اب و نیروگاهی ” همزمان با چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات برگزار خواهد شد. جزئیات بیشتر:کارگاه آموزشی (3)

به اطلاع می رساند دوره آموزشی با عنوان “تعمیر و عیب یابی میترهای توربینی ” همزمان با چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات برگزار خواهد شد. جزئیات بیشتر:کارگاه آموزشی(4)

به اطلاع می رساند دوره آموزشی با عنوان “فناوری تیکه‌نگاری صوتی، ابزاری هوشمند به منظور پایش جریان آب” همزمان با چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات برگزار خواهد شد. جزئیات بیشتر:سخنرانی جناب آقای مهندس فروتنی

به اطلاع می رساند جناب آقای مهندس کیومرث فروتنی مشاور معاونت امور صنایع و مسئول پیگیری قانون حداکثر با موضوع “توانمندی های تولیدی و خدماتی داخلی و تامین نیازهای کشور در بخش کنتور و تجهیزات جانبی”در چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات ایراد سخنرانی خواهند داشت.سخنرانی سرکار خانم مهندس آزیتا خضرایی

به اطلاع می رساند سرکار خانم مهندس آزیتا خضرایی مدیر کل دفتر تدوین استانداردهای بین المللی با موضوع “تدوین استانداردهای ملی در حوزه اندازه گیری جریان سیالات و برنامه های تدوین استانداردهای ملی در صنایع نفت، گاز، پخش، پالایش، پتروشیمی و آب” در چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات ایراد سخنرانی خواهند داشت.سخنرانی جناب آقای دکتر رحمانی

به اطلاع می رساند جناب آقای دکتر رحمانی رئیس گروه نظام های بهره برداری و حفاظت منابع آب زیرزمینی وزارت نیرو با موضوع “هوشمندسازی چاه های آب کشور” در چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات ایراد سخنرانی خواهند داشت.سخنرانی سرکار خانم دکتر مژده روشن طبری

به اطلاع می رساند سرکار خانم دکتر مژده روشن طبری عضو هیئت مدیره سازمان بین المللی استاندارد با موضوع “سازمان بین المللی استاندارد و اهمیت مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی ISO” در چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات ایراد سخنرانی خواهند داشت.برگزاری پنل تخصصی “استانداردهای جدید کنتورهای آّب با روش های آزمون و الزامات نصب

به اطلاع کلیه همکاران گرامی می رساند پنل تخصصی “استانداردهای جدید کنتورهای آب با روش های آزمون و الزامات نصب” با محورهای :فرایند تدوین استانداردهای ملی و آشنایی با استانداردهای بین المللی، مکانیسم اندازه گیری در صنعت آب، روش های آزمون ها در استانداردهای کنتورهای آب، الزامات نصب کنتورهای آب اشامیدنی برگزار خواهد شد.تمدید ارسال مقالات تا 15 آبان ماه

نظر به در خواست های کاربران ارسال مقالات تا 15 آبان تمدید گردید.نمایه شدن کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و سیویلیکا (CIVILICA)

کلیه مقالات همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و سایت سیویلیکا نمایه خواهند شد. همچنین مقالات برتر در مجله International Journal Of Flowmeasurement چاپ خواهد شد.


پیام دبیر همایش:

dr.-hashemabadi

بی شک اندازه گیری یکی از مهمترین مباحث در مهندسی است که امروزه اهمیت ویژه ای در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پیدا کرده است. برای کنترل بهینه فرآیندها و همچنین فروش نفت، گاز و فرآورده های نفتی لازم است تا اندازه گیری های دقیقی روی جریان سیال انجام گیرد. کشورمان با دارا بودن منابع غنی نفت و گاز در سطح جهان به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار در تعیین معادلات جهانی عرضه و تقاضای این محصولات با ارزش است. لذا لازم است تا مباحث مربوط به اندازه گیری و کالیبراسیون در کشور به خوبی مورد بررسی قرار گیرند و فناوری های روز دنیا شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد. البته باید این واقعیت را پذیرفت که موضوع اندازه گیری و کالیبراسیون علی رغم اهمیت آن متاسفانه آن طور که بایسته است به صورت تخصصی مورد توجه قرار نگرفته است.

چهارمین همایش بین المللی اندازه‌گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پخش، پتروشیمی و آب نگاهی ویژه و تخصصی هم به لحاظ فنی و آموزشی و هم به لحاظ پژوهشی به این مقوله دارد. در این همایش سعی شده تا تمام افراد و شرکت های مرتبط و تاثیرگذار در این مقوله حضور داشته باشند. در این همایش علاوه بر سخنرانی های کلیدی و نشست های تخصصی، بخش های دیگری از جمله نمایشگاه تخصصی برای معرفی توانمندی ها و امکانات شرکت ها و بخش های مختلف در زمینه اندازه گیری و تجهیزات اندازه گیری، ارائه مقالات پژوهشی در حیطه محورهای همایش و تقدیر از برگزیدگان و پیشگامان این حوزه برنامه ریزی شده است. این همایش که بزرگترین گردهمایی مدیران، مسئولان و افراد مرتبط در حوزه اندازه گیری و تجهیزات اندازه گیری در کشور و همچنین در منطقه می باشد، اهدافی نظیر هم اندیشی و تبادل تجربیات، آموزش و آگاهی افراد مرتبط، تعامل نزدیک افراد، شرکت ها و سازمان های ذیربط و آشنایی با مشکلات موجود در این حوزه و بحث روی راهکارهای ممکن برای رفع آنها و همچنین افق فناوری های نوین اندازه گیری را در نظر دارد.

معتقدیم این همایش سرآغازی است که پایان آن، رفع بخش قابل توجهی از مشکلات کشور در این زمینه تخصصی خواهد بود که اهمیت اقتصادی آن بر هیچ کس پوشیده نیست. لذا جهت ارتقاء سطح علمی این همایش از همه علاقه مندان به موضوع به خصوص افراد با تجربه در صنعت، اساتید و محققین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی درخواست دارم تا با نقطه نظرات ارزشمندشان، ایراد سخنرانی و ارائه مقاله یاریگر ما در این راه باشند.

به امید دیدار شما در این همایش، 27 و 28 آذرماه 1398 دانشگاه علم و صنعت ایران

سید حسن هاشم آبادی

دبیر همایش